Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 773, 773G | 6674377, 6675266 |
Product Specifications
| Core Height | 26 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 11 5/8" |
| Core Thickness | 2 1/16" |
| Overall Height | 32" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 12 3/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 7/8" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 4 |
