Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 751, 753, 753H, 753L, 763, 763C, 763H, 773, 7753 | 6666384 |
Product Specifications
| Core Height | 26 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 12" |
| Overall Height | 32" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 12 1/2" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Number Of Rows | 4 |
| Additional Info | Has Threaded 1/4" NPT Port On Back of Each Tank |
| Interchange Numbers | AP Air |
