Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 943 | 6660004 |
Product Specifications
| Core Height | 19 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/2" |
| Overall Height | 25 - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3 3/4"- Filler Neck Located on Back of Top Tank |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
