Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 980 | 6658737 |
Product Specifications
| Core Height | 21 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 21 3/4" |
| Overall Height | 27 1/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 23 7/8" |
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 5 |
| Interchange Numbers | AP Air |
