Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 843, 843B, 843H | 6648799 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 6 |
| Overall Height | 36"- Fillerneck Located On Back Of Top Tank |
| Overall Width | 12 3/8" |
| Core Width | 11 1/2" |
| Core Height | 30 1/4" |
| Core Thickness | 3 3/8" |
| Number Of Rows | 5 |
| Interchange Numbers | AP Air |
