Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 542B | 6578683 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Overall Height | 27 1/2"- Fillerneck Located On Back Of Top Tank |
| Overall Width | 10 1/4" |
| Core Width | 9" |
| Core Height | 23" |
| Core Thickness | 2 7/8" |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
