Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 642, 642B, 643, 742, 743 | 6571713, 6630246 |
Product Specifications
| Core Height | 24 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 11 1/2" |
| Overall Height | 30 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 12 1/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 6 |
| Number Of Rows | 4 |
