Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 825 | 6519324 |
Product Specifications
| Core Height | 18" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/4" |
| Overall Height | 23" - Does not include Filler Neck |
| Overall Width | 16 5/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 1 7/8" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
