Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| AGCO | Tractor | ST35, ST35x, ST40 | 4260644M92 |
| Caterpillar | TRACTOR | MT265, MT275, MT285 | 4260644M92 |
Product Specifications
| Core Height | 16 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/8" |
| Core Thickness | 1 7/16" |
| Overall Height | 20 3/4" |
| Overall Width | 17" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Number Of Rows | 2 |
