Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 250C Utility, 260C Utility, 3230, 3430, 3930, 3930H, 3930N, 3930NO, 4130, 4630 | 82847505, E9NN8005AA, E9NN8005AB15M, FONN8005EA15M |
| Ford/New Holland | Utility | 250C, 260C | 82847505, FONN8005EA15M |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Overall Height | 21 1/2" |
| Overall Width | 19" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Number Of Rows | 3 |
| Oil Cooler | No |
