Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Telescopic Handler | 531-70, 533-105, 535-95, 536-60, 536-60 Super, 536-70, 536-70 Super, 536-70 XTRA, 540, 541-70, 541-70 Plus, 550-80, 560-80 | 30/926945 |
Product Specifications
| Number Of Wires | 2 |
|---|---|
| Type | Complete Assembly |
| Overall Height | 8 1/4" |
| Overall Width | 8 1/4" |
| Voltage | 12 |
| Overall Depth | 5 11/16" |
| Rotation | Clockwise |
| Outlet Diameter | 3" |
| Inlet Diameter | 3" |
| Interchange Numbers | AP Air |
