Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 5030 | 5822105480 |
| Jcb | Skidsteer | T190 | |
| Volvo | Excavator | ECR48C |
Product Specifications
| Compressor Type | SD5H09 |
|---|---|
| Head Type | K |
| Oil Type | R134a Pag Oil |
| Clutch Diameter | 125mm, 4.92" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | N/A |
| Gauge Line | 36mm |
