Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Excavator | KX080-3, KX121, KX121-3, KX161-3 | T2055-72210 |
Product Specifications
| Compressor Type | SV06E |
|---|---|
| Oil Type | ND-Oil 8, Pag 46 |
| Clutch Diameter | 4.37" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | .437, 7/16" |
| Coil Position | 10 o'clock |
| Gauge Line | 1.48" Bottom Ear to Center of Groove |
| Interchange Numbers | AP Air |
