Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Dozer | D155AX-5, D155AX-6, D155AX-7, D275AX-5E0, D475A-5E0, D475ASD-5E0, D61EX-15, D61PX-15EO, D65EX-15EO, D65PX-15EO, D65WX-15E0, D85EX-15, D85PX-15 | 421-07-31221, ND447220-4781 |
| Komatsu | Dump Truck | HM300-1, HM350-1 | 421-07-31221 |
| Komatsu | Wheel Loader | WA250-5L, WA380-5, WA400-5, WA430-5, WA470-5, WA480-5 | 421-07-31221 |
Product Specifications
| Compressor Type | 10S15C |
|---|---|
| Head Type | Direct Mount |
| Oil Type | Pag 46 |
| Clutch Diameter | 152mm, 6" |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | B, 5/8" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 6 oz. |
| Gauge Line | 2.91", 74mm |
