Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| McCormick | TRACTOR | X50.40 | 6508922M91 |
Product Specifications
| Compressor Type | Delphi |
|---|---|
| Oil Type | Pag 100 |
| Clutch Diameter | 125MM, 4.94" |
| Voltage | 12V |
| Grooves | 4 |
| Oil Quantity | No Oil |
| Gauge Line | 50.00C, 55.25F |
| Suction Port | .454" ID |
| Discharge Port | .571" ID |
