Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 8745, 8765, 8775, 8785, 9735, 9745, 9755, 9765, 9775, 9785, DT160, DT180, DT200, DT225, LT70, LT75A, LT85, LT90A, RT115, RT130, RT145, RT95 | 3712528M2, 3782613M2 |
| Caterpillar | Tractor | MT425, MT445, MT445B, MT455, MT455B, MT465, MT465B, MT535, MT545, MT565, MT635, MT645, MT655, MT665 | 3386861M1, 3712528M2, 3782613M2 |
| Massey Ferguson | Tractor | 1014, 1024, 1114, 1134, 2465, 2650, 2660, 2670, 2680, 2685, 2725, 3050, 3060, 3065, 3070, 3075, 3080, 3085, 3090, 3095, 3115, 3120, 3120T, 3125, 3125 French, 3140, 3505, 3525, 3545, 3610, 362, 3630, 3635, 3645, 365, 3650, 3655, 3660, 3670, 3680, 3690, 372, 375, 382, 383, 390, 390T, 393, 396, 398, 399, 4225, 4233, 4235, 4240, 4243, 4245, 4253, 4255, 4260, 4263, 4265, 4270, 4325, 4335, 4345, 4355, 4360, 4365, 4370, 471, 481, 491, 492, 5275, 5285, 5290, 5300, 5310, 5320, 5335, 5340, 5355, 5360, 5365, 5425, 5435, 5445, 5455, 5460, 5465, 5470, 5475, 573, 583, 593, 596, 6120, 6130, 6140, 6150, 6160, 6170, 6180, 6190, 6235, 6245, 6255, 6260, 6265, 6270, 6280, 6290, 6350, 6360, 650, 660, 680, 7140, 7150, 7170, 7180, 8110, 8120, 8130, 8140, 8150, 8160, 8170, 8180, 8210, 8220, 8240, 8245, 8250, 8260, 8270, 8280 | 1077956M91, 1688310M2, 3386861M1, 3712528M2, 3779466M1, 3782613M2 |
| White | Tractor | 6410, 6510, 6710, 6810, 8310, 8410, 8510, 8610, 8710, 8810 | 3712528M2, 3782613M2 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15HD |
|---|---|
| Head Type | QC |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 140mm, 5.51" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 190cc, 6.42oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
