Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ag Chem | Rogator | 1254 | 8104 |
| Ag Chem | Terragator | 1903 | AG320194, AG514573 |
| Jcb | Loadall | 520, 520-40, 526 | 162/01431 |
| Jcb | Telescopic Handler | 520, 526, 528, 528-70 | 162/01431 |
| Volvo | Backhoe | BL60, BL61, BL70 | VOE18882069 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15HD |
|---|---|
| Head Type | JD |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 125mm, 5" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 300cc, 9.5oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
