Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Backhoe | 3CX | 714/40600 |
| Jcb | Loadall | 525-60 | 714/40600 |
| Jcb | Telescopic Handler | 525-60 | 714/40600 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7B10 |
|---|---|
| Head Type | PB |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 115mm, 4.52" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Oil Quantity | 100cc, 3.38 oz |
| Interchange Numbers | AP Air |
