Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Combine | CT5050, CT5060, CT5070, CT5080 | 696524, 89832539 |
| Caterpillar | Wheel Loader | 988B Wheel | 8P-9991 |
| Ford/New Holland | Bale Wagon | 1068, 1069, 1075, 8500 | 682575, 696524, 89832539 |
| Ford/New Holland | Combine | TX62, TX64, TX65, TX66, TX67, TX68 | 696524, 89832539 |
| Ford/New Holland | Forage Harvester | 9630, 9640, 9645, FX25, FX28, FX30, FX300, FX375, FX38, FX40, FX45, FX450, FX48, FX50, FX58, FX60 | 696524, 89832539, 9832539 |
| Ford/New Holland | Swather | 1100, 1116, 1495, 1496 | 696524, 89832539 |
| Massey Ferguson | Combine | 550, 850, 855, 860, 865 | 284208M91 |
Product Specifications
| Diameter | 4" |
|---|---|
| Overall Height | 8 1/4" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | 1, 3/8" - 24 O-Ring |
| Moisture Indicator | Yes |
| Relief Valve | Fuse Plug |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Mounting Bracket | N/A |
