Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L285, L295, L305, L345, L355 | 15301-72060, 15401-42060, 15401-72060 |
Product Specifications
| Core Height | 13 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 16 3/4" |
| Overall Height | 18 1/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Number Of Rows | 3 |
