Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 9230, 9330, 9430, 9430T, 9530, 9530T, 9630, 9630T | RE231507 |
Product Specifications
| Core Height | 45" |
|---|---|
| Core Width | 40 1/2" |
| Overall Height | 56 1/2" |
| Overall Width | 40 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Fins Per Inch | 7 Non Louvered |
| Number Of Rows | 2 |
| Oil Cooler | No |
| Interchange Numbers | AP Air |
