Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 8700, 9700 | D5NN8005P, D5NN8005S |
Product Specifications
| Core Height | 24 13/16" |
|---|---|
| Core Width | 22 1/8" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 31 1/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 24" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 2 3/4" |
| Number Of Rows | 5 |
| Oil Cooler | Yes |
