Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Kioti | TRACTOR | DK45C, DK65S, DK7510, DK9010 | T4520-50061, T4930-50061 |
| Kioti | Tractor | DK45S, DK50C, DK55C, DK65C, DK75, DK90 | C34062E1, T4520-50061, T4930-50061 |
Product Specifications
| Diameter | 2.5" |
|---|---|
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | 18mm, Male O-Ring - 10mm Pilot |
| Fitting Outlet | 18mm, Male O-Ring - 10mm Pilot |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | 2, 3/8"- 24 |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | Yes |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Mounting Bracket | N/A |
