Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ag Chem | Rogator | 1254 | |
| John Deere | Dump Truck | 250C Articulated, 250D Articulated, 300C Articulated, 300D Articulated, 350C Articulated, 350D Articulated, 400C Articulated, 400D Articulated, B25C Articulated, B30C Articulated, B35C Articulated, B40C Articulated | AT252692 |
| John Deere | Feller Buncher | 643J, 643K, 843J, 843K | AT252692 |
Product Specifications
| Diameter | 3" |
|---|---|
| Overall Height | 9" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Male Switch Port | 1/4" |
| Female Switch Port | Yes |
| Moisture Indicator | No |
| Relief Valve | Yes |
| Sight Glass | Yes |
| Mounting Bracket | N/A |
