Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 4W-220, 4W-305, 8010, 8030, 8050, 8070 | 70272976, 70272981 |
Product Specifications
| Compressor Type | 10PA20HD |
|---|---|
| Head Type | Hi Press. Head |
| Oil Type | Pag 46v |
| Clutch Diameter | 5.75" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | .50, 1/2" |
| Coil Position | 10 and 2 O'Clock |
| Mounting Holes | Metric Thread |
| Oil Quantity | 7 oz |
