Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M100, M110, M110GXDTC, M126, M135, M4-071, M5-091, M5-111, M5040, M5140, M6-101, M6-111, M6-131, M6-141, M6040, M6060, M7-131, M7-151, M7-171, M7040, M7060, M8540, M8560, M9540 | 3C581-72130 |
Product Specifications
| Core Length | 8" |
|---|---|
| Core Height | 5" |
| Core Width | 3/4" |
| Overall Length | 9 3/8" |
| Overall Height | 7 1/2" |
| Overall Width | 8" |
| Fitting Inlet | 1/2" |
| Fitting Outlet | 1/2" |
| Interchange Numbers | AP Air |
