Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Log Loader | 335D | AT354967, AT362078 |
| John Deere | Motor Grader | 670G, 670GP, 672G, 672GP, 770G, 770GP, 772G, 772GP, 870G, 870GP, 872G, 872GP | AT354967, AT362078 |
| John Deere | Wheel Loader | 444K Wheel, 544K Wheel, 624K Wheel, 644K Wheel, 724K Wheel, 744K Wheel, 824K Wheel, 844K Wheel | AT354967, AT362078 |
Product Specifications
| Type | Heater Core |
|---|---|
| Material | Copper/Aluminum |
| Core Length | 13 1/2" |
| Core Height | 10" |
| Core Width | 1 1/4" |
| Overall Length | 17" |
| Overall Height | 10" |
| Overall Width | 1 7/8" |
| Overall Thickness | 1 7/8" |
| Fitting Inlet | 5/8" |
| Fitting Outlet | 5/8" |
| Fins Per Inch | 18 |
