Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Excavator | 311B, 312B, 312BL, 315B, 315B L, 320B, 320BL, 322B, 322BL, 325BL, 330B L, 345B, 345BL, 365B, 385B | 147-4813, 199-7298 |
Product Specifications
| Core Length | 7 7/8" |
|---|---|
| Core Height | 4 7/8" |
| Core Width | 1 1/8" |
| Overall Length | 12" |
| Overall Height | 8" |
| Overall Width | 1 1/8" |
| Fitting Inlet | 5/8" |
| Fitting Outlet | 5/8" |
