Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Case IH | Tractor | DX60, Farmall 40, Farmall 40B, Farmall 45, Farmall 50, Farmall 50B, Farmall 55, Farmall 55C, Farmall 60 | 87527155 |
| Ford/New Holland | Tractor | 3040 Boomer, 3050 Boomer, 4055 Boomer, 4060 Boomer, T2310, T2320, T2410, T2420, TC45DA | 87527155 |
Product Specifications
| Type | Heater Core |
|---|---|
| Material | Copper Tube and Fin |
| Core Length | 18 1/8" |
| Core Height | 4" |
| Core Width | 1 7/8" |
| Overall Length | 22 1/2" |
| Overall Height | 4" |
| Overall Width | 4" |
| Hose Size | 5/8" |
