Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 233, 2600, 333, 3600, 4100, 4600, 5110, 5600, 5610, 5700, 6410, 6600, 6610, 6700, 6710, 6810, 7410, 7600, 7610, 7610O, 7700, 7710, 7810, 7910, 8000, 8210, 8530, 8630, 8700, 8730, 8830, 9000, 9700, TW10, TW15, TW20, TW25, TW30, TW35, TW5 | 83906905, 83960933, 86531348, 87022814, D3AH19849AA, D6AH19849AA, E7NN19849AA |
| John Deere | Swather | 2360 | AW23878, CMX30213 |
Product Specifications
| Type | O-Ring |
|---|---|
| Liquid Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Liquid Inlet To Evaporator | #8, 1/2" Male O-Ring |
| Bulb Type | 3/8" Coil |
| Equalizer Tube Length | 17" |
| Equalizer Type | 1/4" Male O-Ring |
| Tonage | 2 |
| Capillary Tube Length | 28" |
