Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | 1896, 2096, 2294, 2394, 2594, 3294, 3394, 3594, 4494, 4694 | F64906, F66203 |
Product Specifications
| Valve Type | Bulb Type |
|---|---|
| Fitting Type | Flare |
| Core Length | 30 1/2" |
| Core Height | 5 1/2" |
| Core Width | 5" |
| Overall Length | 37" |
| Overall Height | 7 1/2" |
| Overall Width | 5" |
| Fitting Inlet | #8 Female Flare |
| Fitting Outlet | #12 Male Flare |
