Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Polaris | UTV | RANGER 1000, RANGER XP 1000 | 2413991 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 11 3/4" |
| Core Height | 8" |
| Core Width | 2 5/8" |
| Overall Length | 15 5/8" |
| Overall Height | 8" |
| Overall Width | 4 1/4" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 Male O-Ring |
