Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 1085, 1105, 1135, 1155, 1505, 1805, 4800, 4840, 4880, 4900 | 528785M92 |
Product Specifications
| Valve Type | Bulb Type |
|---|---|
| Fitting Type | Flare |
| Core Length | 28" |
| Core Height | 6" |
| Core Width | 2 1/2" |
| Overall Length | 34" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 5" |
| Fitting Inlet | #8 Female Flare |
| Fitting Outlet | #10 Male Flare |
| Interchange Numbers | AP Air |
