Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 2430, 2435, 2440 | 3680158M91 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 11 1/2" |
| Core Height | 3" |
| Core Width | 6 3/4" |
| Overall Length | 15" |
| Overall Height | 3" |
| Overall Width | 8" |
| Fitting Inlet | #8 |
| Fitting Outlet | #10 |
| Interchange Numbers | AP Air |
