Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 2640, 2675, 2705, 2745, 2775, 2805 | 1626085M91, 3038917M91, 3321591M91, 3380120M1, 998674M91 |
Product Specifications
| Valve Type | Bulb Type |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 25 1/4" |
| Core Height | 4" |
| Core Width | 2 1/2" |
| Overall Length | 31 1/2" |
| Overall Height | 4" |
| Overall Width | 3 5/8" |
| Fitting Inlet | #8 Female O-Ring |
| Fitting Outlet | #10 Female O-Ring |
