Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L3600, L4200 | T0070-94110 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 14" |
| Core Height | 3 1/2" |
| Core Width | 3" |
| Overall Length | 16 1/2" |
| Overall Height | 3 1/2" |
| Overall Width | 5 1/4" |
| Fitting Inlet | #8, 1/2" O-Ring |
| Fitting Outlet | #8, 1/2" O-Ring |
| Interchange Numbers | AP Air |
