Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M105, M105S, M108, M4900, M5700, M6800, M6S-111, M8200, M9000, M95, M96 | 3A851-72100, 3P200-50040 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | Metric O-Ring |
| Core Length | 7 3/8" |
| Core Height | 8 3/4" |
| Core Width | 2" |
| Overall Length | 9" |
| Overall Height | 9" |
| Overall Width | 2 1/4" |
| Fitting Inlet | 15mm O-Ring |
| Fitting Outlet | 18mm O-Ring |
