Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Dump Truck | HD325-7, HD325-7R, HD405-7, HD405-7R, HD465-7R, HD605-7EO, HD605-7R, HD785-7 | AN51700-A0380 |
| Komatsu | Wheel Loader | WA200-6, WA200PZ-6, WA250PZ-6, WA320-6, WA380-6, WA450-6, WA470-6, WA470-6A, WA480-6 | AN51700-A0380 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 11 3/4" |
| Core Height | 9 3/8" |
| Core Width | 2" |
| Core Thickness | 2" |
| Overall Length | 12 1/2" |
| Overall Height | 9 3/8" |
| Interchange Numbers | AP Air |
