Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| International | Tractor | 100 Hydro, 1066, 1466, 1468, 1566, 1568, 766, 966 | 539059R1 |
| John Deere | Combine | 3300, 4400, 4420, 6600, 6602, 7700, 955, 965, 968H, 975, 975HY/4, 985, 985HY/4 | AH80696 |
| John Deere | Forage Harvester | 5200, 5400, 5440, 5460 | AH80696 |
| John Deere | Swather | 2250, 2270, 2280 | AH80696 |
Product Specifications
| Valve Type | Bulb Type |
|---|---|
| Fitting Type | Flare |
| Core Length | 25" |
| Core Height | 6" |
| Core Width | 2" |
| Overall Length | 34" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 4 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 Female Flare |
| Fitting Outlet | #10 Male Flare |
