Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | S550, S650, S660, S670, S680, S680 EURO, S680HM EURO, S685 EURO, S685HM EURO, S690, S690 Euro, S690HM EURO, S760, S770, S780, S790, T550, T560, T660, T670, W540, W550, W650 | AL203086 |
| John Deere | Forage Harvester | 8100, 8200, 8300, 8400, 8500, 8600, 8700, 8800 | AL203086 |
| John Deere | Sugar Cane Harvester | CH570, CH670 | AL203086 |
| John Deere | Swather | W235, W260 | AL203086 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | Stat-Seal |
| Core Length | 8 1/4" |
| Core Height | 11 7/8" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Overall Length | 9 7/8" |
| Overall Height | 16" |
| Overall Width | 2 1/4" |
| Fitting Inlet | #8 |
| Fitting Outlet | #10 |
| Interchange Numbers | AP Air |
