Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Motor Scraper | 621G | 308-9435 |
| Caterpillar | Truck | 725 Articulated, 740 Articulated, 770 Quarry, 772 Quarry | 308-9435 |
Product Specifications
| Core Length | 13 1/4" |
|---|---|
| Core Height | 8" |
| Core Width | 3 1/2" |
| Overall Length | 18 1/2" |
| Overall Height | 8" |
| Overall Width | 7 1/4" |
| Fitting Inlet | 1/2" |
| Fitting Outlet | 3/8" |
| Interchange Numbers | AP Air |
