Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Skidsteer | SR130, SR150, SR150B, SR160, SR160B, SR175, SR175B, SR200, SR200B, SR210, SR210B, SR220, SR220B, SR240, SR240B, SR250, SR250B, SR270, SR270B, SV185, SV185B, SV250, SV250B, SV280, SV280B, SV300, SV300B, SV340, SV340B, TR270, TR270B, TR310, TR310B, TR320, TR320B, TR340, TR340B, TV380, TV380B | 47456100, 84380617 |
| Ford/New Holland | Skidsteer | C227, C232, C237, C238, C245, C327, C332, C334, C337, L213, L215, L216, L218, L220, L221, L223, L225, L228, L230 | 47456100, 84380617 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 17 1/4" |
| Core Height | 6" |
| Core Width | 2 1/2" |
| Overall Length | 20" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 5" |
| Core Depth | 2 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 O-Ring |
| Switch Port | 1 - Male 10mm |
