Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | JX1060V, JX1070N, JX1070V, JX1075N, JX1075V, JX1095N, JX1095V | 5192425 |
| Ford/New Holland | Tractor | TN65V, TN75V, TN95NA | 5192425 |
Product Specifications
| Valve Type | Block Valve |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 13 3/8" |
| Core Height | 5 1/4" |
| Core Width | 3 1/4" |
| Overall Length | 16 1/4" |
| Overall Height | 5 1/2" |
| Overall Width | 4 1/2" |
| Interchange Numbers | AP Air |
