Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | CS68, CS75, CS78, CS80, CS86, CS90, CS94, CVX120, CVX130, CVX150, CVX170 | 1-34-584-620 |
| Ford/New Holland | Tractor | T7510, T7520, T7530, T7540, T7550 | 1-34-584-620 |
Product Specifications
| Type | Tube and Fin |
|---|---|
| Core Length | 9 1/2" |
| Core Height | 6" |
| Core Width | 2 5/8" |
| Overall Length | 12" |
| Overall Height | 8 3/4" |
| Overall Width | 2 5/8" |
| Fitting Inlet | 1/2" |
| Fitting Outlet | 1/2" |
| Interchange Numbers | AP Air |
