Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Can | Am | Utility Vehicle-DEFENDER 1000 HD10, Utility Vehicle-DEFENDER 800 HD8 | 705800786 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Length | 11 3/4" |
| Core Height | 8 1/4" |
| Core Width | 2" |
| Overall Length | 17 1/4" |
| Overall Height | 8 1/4" |
| Overall Width | 2" |
| Fitting Inlet | #8 O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 O-Ring |
