Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Bobcat | EXCAVATOR | E38, E40, E48, E88 | 7222773 |
| Bobcat | Excavator | E26, E32I, E35, E35I, E35Z, E42, E45, E50, E55, E85 | 7222773 |
Product Specifications
| Valve Type | Block |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Core Height | 12" |
| Core Width | 7" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 12" |
| Overall Width | 10 1/2" |
| Fitting Inlet | #8, O-Ring |
| Fitting Outlet | #8, O-Ring |
