Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 7000, 7010, 7020, 7030, 7040, 7045, 7050, 7060, 7080, 7580, 8550 | 70259380, 70261750, 70269522 |
Product Specifications
| Valve Type | Bulb Type |
|---|---|
| Fitting Type | O-Ring |
| Overall Length | 27" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 6 3/4" |
| Core Width | 2 1/2" |
| Core Height | 6" |
| Fitting Inlet | # 8 Female O-Ring |
| Fitting Outlet | # 10 Male O-Ring |
| Core Length | 20" |
