Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | PC100-6, PC100L-6, PC120-6, PC120-6H, PC120-6J, PC120-6S, PC120-6Z, PC120LC-6E0, PC130-6, PC130-6G, PC200LC-6Z, PC210-6D, PC220-6Z, PC220LC-6Z, PC300-6, PC300LC-6Z, PC300SC-6, PC350-6, PC350-6Z, PC350LC-6, PC350LC-6Z, PC400-6, PC400-6Z, PC400LC-6, PC400LC-6Z, PC400ST-6, PC450-6, PC450-6Z, PC450LC-6Z | 203-979-6611 |
Product Specifications
| Diameter | 2.38" |
|---|---|
| Overall Height | 10.5" |
| Fitting Inlet | 16mm X 1.5 |
| Fitting Outlet | 16mm X 1.5 |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | 2 - 3/8 x 24 TPI |
| Sight Glass | Top |
| Interchange Numbers | AP Air |
