Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | PC95R-2 | 22E-979-1550 |
| Komatsu | Skidsteer | CK30-1, CK35-1, SK1020-5N | 22E-979-1550 |
Product Specifications
| Diameter | 3" |
|---|---|
| Overall Height | 6 1/4" |
| Fitting Inlet | #6 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
| Male Switch Port | 7/16" Flare |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | Yes |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Interchange Numbers | AP Air |
