Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | PC1600-1, PC400LC-3 | 198-911-4610 |
| Komatsu | Wheel Loader | WA250-1, WA320-1, WA450-2 | 198-911-4610 |
Product Specifications
| Diameter | 2.65" |
|---|---|
| Overall Height | 9" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" O-Ring |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | Yes |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
